*MATRACE DOPRAVA ZDARMA* Košík | Přihlášení | Registrace
Platba kartou Visa, Mastercard
Rychlé vyhledávání
 


Již jste navštívili
  • .

Webstr » Články o zdravém spánku » Jak vybrat Matraci?

Jak vybrat matraci?

Kvalitní matrace tvoří základ kvalitního a ničím nerušeného spánku. Se špatnou matrací si můžete zadělat na nepříjemné zdravotní problémy, o které jistě nikdo z nás nestojí. Otázka tedy zní,jak vybrat matraci, která mi takovýto zdravý spánek dopřeje? Výběr správné matrace může být pro mnohé velký oříšek. Záleží totiž na mnohých faktorech, jakými jsou například tvrdost matrace, výška jádra, typ matrace nebo také její cena. Zkusme si tedy v krátkosti představit ty nejdůležitější faktory, které s výběrem matrace souvisí.

Matrace podle tvrdosti

Každý člověk si tvrdost matrace vysvětluje po svém. Každý člověk má totiž k tvrdosti matrace svůj individuální přístup. Pro někoho, kdo váží poněkud více, může být tvrdá matrace měkkou anebo naopak. Výrobci ale většinou uvádí tvrdost matrace čísly ve škále od 1 do 5. Číslem 1 se označují matrace pro malé váhy a dorost, je to takzvaně měkká matrace. Pod číslem 2 se skrývá měkčí matrace, kterou ocení jak nižší váhy, tak ti, kteří preferují měkčí spaní. Číslo 3 označuje středně tvrdou matraci, která zpravidla vyhovuje většině dospělé populace s běžnou mírou a váhou. Číslo 4 označuje tvrdší matraci, kterou ocení zejména těžší váhy a ti, kteří jsou milovníky tvrdšího spaní. Pod číslem 5 se skrývá extrémní zátěž matrace, která je vhodná pro všechny, kteří si potrpí na extrémně tvrdém spánku. Jak vybrat matraci podle tvrdosti, tedy již víme. Ovšem nesmíme opomenout ani to, že pokud si vyberete příliš měkkou matraci, rozhodně vám za ní nepoděkuje vaše bederní páteř.

Záleží na výšce jádra

Pokud nevíte, jak vybrat matraci podle výšky jádra, tak zbystřete! Jádro matrace by mělo být alespoň 14 cm vysoké. Záleží na tom, zda je matrace uložena na desce či laťovém roštu nebo na předpruženém lamelovém roštu. Vyšší jádro matrace vám zajistí mnohem větší komfort při vašem spánku. Mnohem lépe rozloží váhu a také se přizpůsobí tvaru vašeho těla.

Typ matrace a její cena

Na trhu naleznete hned několik druhů matrací a to v různých cenových nabídkách. Existují matrace pěnové, které patří v současné době mezi nejprodávanější vůbec. Dále máme například matrace latexové, pružinové nebo z BIO pěny. Známá je také matrace z paměťové pěny, která se umí dokonale přizpůsobit vašemu tělu. Pozor byste si při výběru matrace měli dávat především na její cenu, zejména pokud chcete na matraci ušetřit. Nejlevnější matrace, která vám nezpůsobí zdravotní komplikace a zajistí kvalitní spánek, nebude nikdy stát méně než 1500 Kč. Levnější matrace se doporučují spíše na dočasné spaní.

Kontaktní údaje
Matrace Webstr
Pod Všemi svatými 19
301 00 Plzeň

Mobil: +420 777 445 677

E-mail: info@matrace-webstr.cz
Zanechte nám zde své tel. číslo a my se vám ozveme.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Spolehlivá firma 2017

TOP 12
nejprodávanější matrace

1 Medline Trio 16
Od 2.440 Kč
-------
2 Adriana Coolflex
Od 4.398 Kč
-------
3 Matrace Medline Rap 14
Od 1.991 Kč
-------
4 Nika Hard
Od 4.497 Kč
-------
5 Medline Relaxy
Od 2.882 Kč
-------
6 Lucy Xdura
Od 8.078 Kč
-------
7 Ergomedia Bella H
Od 4.773 Kč
-------
8 Melanie
Od 4.490 Kč
-------
9 Medline Lux
Od 2.797 Kč
-------
10 Medline Memory
Od 4.819 Kč
-------
11 Medline Quatro
Od 5.370 Kč
-------
12 Medline Visco 16
Od 3.289 Kč
2007 © Matrace-webstr.cz | Všechna práva vyhrazena
Webdesign by Webstr
Povlečení Jan | SEO webu sledují SEO nástroje.cz | Matrace na wikipedii | TOPlist
Tento eshop využívá soubory cookie (k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti). Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.